Czym należy popijać leki psychotropowe?

Witam, Psychiatra, u którego byłem nie spodobał mi się i nie chcę do niego wracać. Jednak z różnych powodów postanowiłem wykupić receptę, Jest to Ranofren 5mg. Jednak w Internecie nic nie pisze o popijaniu leków psychotropowych i tu mam zagwozdkę. Czy mogę popić niektórymi sokami, napojami lub syropem z wodą? i ile jeśli chodzi o wodę powinienem jej wypić? Bylem tak spięty, że nue wpadlo mi do głowy o cokolwiek się spytać a w ulotce tylko o wodzie i akoholu pisze.

Lek. Paweł Szadkowski

Optymalnie lek należy popijać niewielką ilością (np. pół szklanki) czystej wody niegazowanej (np. przegotowanej). Inne napoje (niealkoholowe) nie powinny jednak utrudnić wchłaniania. W przypadku ww. leku pokarm nie wpływa na wchłanianie z przewodu pokarmowego. N przyszłość najlepiej unikać picia soku grejpfrutowego ponieważ może on interferować z lekami.