Rak migdałka podniebiennego a objawy

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące objawów raka migdałka podniebiennego. Jak wygląda ta choroba? W jaki sposób można na wczesnym etapie rozpoznać raka migdałka podniebiennego? Odczuwałam ostatnio bóle migdałka, mam wrażenie, że jest on powiększony. Czytałam opinie w internecie i mam wrażenie, że objawy, jakie u mnie się pojawiają są zbliżone do pierwszych objawów raka migdałka podniebiennego. Nie bardzo jednak wierze temu, co piszą w internecie i wolę dopytać specjalistów. W jaki sposób rak migdałka podniebiennego może się objawiać? Jakie są pierwsze symptomy, które świadczą o tym, że należy niezwłocznie udać się do lekarza? Jakie badania mogłabym zrobić żeby potwierdzić lub wykluczyć raka migdałka podniebiennego? Czy istnieją jakieś uniwersalne sposoby na rozpoznanie tej choroby czy jedynie specjalistyczne badania? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pierwszym objawem raka migdałka podniebiennego jest powiększenie się jednego migdałka. Nowotwór może mieć także formę nacieku, owrzodzenia, itd.