Czym, oprócz ciąży, może być pęcherzyk w macicy?

Witam serdecznie,
mam 21 lat, do tej pory miałam regularne cykle miesiączkowe. Współżyłam z prezerwatywą, która nie pękła, ani się nie zsunęła, około trzy tygodnie temu. Okres powinnam mieć 13 grudnia, nie ma go do dziś. Robiłam dwa testy ciążowe - jeden 21 grudnia, drugi 23 grudnia. Oba były negatywne, nie było ani cienia drugiej kreski.
Dziś miałam robione USG dopochwowe, które stwierdziło obecność pęcherzyka, 2 mm w dnie macicy, lekarz stwierdził jednak, że pęcherzyk ten nie wygląda mu na ciążę. Nie mam pojęcia, co mam o tym myśleć, a pozostawanie w niepewności jest wprost okropne. Czym oprócz ciąży może być pęcherzyk w macicy?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Negatywne wyniki testów ciążowych przy widocznym pęcherzyku praktycznie wykluczają jego ciążową naturę. Potwierdza to opinia lekarza, który widział ową strukturę na obrazie USG. Powinna się Pani zapytać lekarza wykonującego badanie o możliwy charakter zaobserwowanej zmiany. Mnie pozostaje jedynie spekulować, że może być to niewielki polip endometrialny.
Pozdrawiam serdecznie!