Czym różni się IgG od IgM?

Witam! Mam 20 lat, stwierdzono u mnie boreliozę, gdyż nosiłem w sobie nóżkę kleszcza przez około 3 tyg. od jego wyciągnięcia. Dobrze się czuję i nie odczuwam żadnych objawów. Przede mną jeszcze test western-blot oraz zażywam antybiotyk o nazwie Doxycyclinum.

Czym różni się IgG od IgM?? Przy czym IgG mam ujemne (2,32), a IgM dodatnie (46,58) - co to znaczy? Jestem w jakimś stadium choroby? Jakie są szanse na wyleczenie, jeżeli to wszystko działo się w okresie 40 ostatnich dni. Z góry dziękuję za odpowiedź!

IgM i IgG są to dwie klasy przeciwciał - cząsteczek zbudowanych z białek, które mają zdolność łączenia się z antygenem (np. bakteriami)

W boreliozie IgM pojawiają się po 3-4 tygodniach od zakażenia, ze szczytem między 6-8 tygodniem. Zanikają w ciągu 4-6 miesięcy.

IgG natomiast pojawiają się po 6-8 tygodniach i utrzymują sie przez wiele lat.
Pana wyniki świadczą więc o świeżym zakażeniu.

U chorych odpowiednio leczonych antybiotykiem we wczesnych stadiach choroby rokowanie co do wyleczenia jest dobre, >90 %