Czym różni się IPL od lasera Cutera?

Witam. Czym Różni sie IPL od lasera Cutera excel V ?? Który z nich jest lepszy ( tz. daje lepsze i długotrwałe efekty na skórze,?

Są to dwie różne technologie - IPL emituje światło widzialne, o różnych długościach fali (dzięki temu spektrum zastosowań jest szersze - działa na różne zmiany) natomiast laser emituje fale o jednej długości (zazwyczaj) co oznacza że jego działanie jest bardziej wybiórcze i silniejsze. Jeśli chodzi o zmiany naczyniowe czy pajączki laser Cutera jest złotym standardem ich leczenia.

IPL emituje światło pulsowe w zakresie od mniej więcej 300 nm do około 1200 nm. Odpowiednią skuteczność w zależności od wskazań uzyskuje się stosując odpowiednie filtry, które wycinają część widma. Laser Cutera emituje dwie wiązki światła: 532 i 1064 nm. W zależności od wskazań wszystko zależy od jakości urządzenia IPL i doświadczenia osoby, która operuje urządzeniem. Uważa się, że laser daje szybsze efekty ale to nie jest regułą.