Czym różni się nerwica lękowa od nerwicy żołądka i jelit?

Witam. Czym różni się nerwica lękowa od nerwicy żołądka i jelit? Psychiatra uznał że mam nerwice lękową, a ja podejrzewam że to nerwica żołądka i jelit. Psychiatra powiedział że to jest to samo. Mam q8 lat. Pozdrawiam.

Mam nadzieję, że w zrozumiały sposób odpowiedziałem na Pani pytanie. Jeśli jednak chciałaby Pani jeszcze o coś dopytać zapraszam do zadawania pytań poprzez e-mail: dziewiecki.tytus@gmail.com
Aby lepiej zrozumieć skąd wzięła się u Pani nerwica, oraz uporać się z tym kłopotem zachęcam Panią do wizyty u psychoterapeuty. Jeśli wciąż jest Pani uczennicą, może Pani skorzystać z pomocy psychologa szkolnego.

Witam!
Somatyzacja lęku jest skoncentrowana na żołądku i jelitach. Pani psychiatra ma rację to jest to samo, tylko w tym drugim wariancie lęk manifestuje się problemami żołądkowymi lub jelitowymi.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.