Czym różni się nowotwór od nacieku zapalnego?

witam :) Mój tatuś miał robioną gastroskopię i opis brzmiał tak:we wpuście do żołądka naciek obejmujący 50 % obwodu co uniemożliwia dalszą ocenę górnego odcinka przewodu pokarmowego, pobrane wycinki do badania histopatologicznego.NPL. Czy to może być nowotwór czy naciek zapalny? Mój tato przez 3 tygodnie strasznie schudł ponieważ mało co je, same płynne jedzenie i w małych ilościach bo jak za dużo zje to strasznie go boli i wymiotuje. Proszę o odpowiedz bo najgorsze jest czekanie na te wycinki

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety jedyną wiarygodną odpowiedzią na Pani pytania będzie wynik badania histopatologicznego pobranych wycinków.
Gdyby jednoznacznie dało się odróżnić naciek zapalny od nowotworowego, nie robiono by dodatkowych badań weryfikujących. Utrudnienie stanowi także fakt, że w nacieku nowotworowym może występować także naciek zapalny.
Proszę się uzbroić w cierpliwość i poczekać na wynik badania.