Czym różni się tętniak od wylewu?

Dzien dobry, mam 23lata i jestem mężczyzna, pierwszy sygnal ktory mnie zaniepokoil byl ok 2miesiace temu. Siedzac na kanapie po ok 15 min od zapalenia papierosa a jestem palaczem strasznie zaczelo mi wirowac w glwiei mialem wrazenie ze nic nie czuje, polozylem sie na ziemie i nie moglem doslownie sie ruszyc ani prawa reka ani prawa noga, od ostatnich trzech tygodni zaczely siepowtarzac zaslabnieca, od ostatnich 8-9 dni codziennie nawet po 2 x awygladaja tak zeraz mam problemy z oddychaniem i widzeniem, raz odjelo mi prawa noge, reke podczas jazdy samochodem i nastapilo zaslabniecie , rozmazanie obrazu, nastepnym razem poprostu poczulem ucisk w glowie i przymroczylo mnie na chwile, dzis mialem tak ze poczulem cieplo w glowie po lewej stronie, mrowienie w palcach i takie5 minitowe przechodzace mrowienie twarzy, problemy z widzeniem( zaburzenia widzenia i chwilowe oslabniecie sa najczestsze) dzisiaj na twarzy po lewej stronie mialem tez takie 10minutowe uczucie goraca. Cisnienie mam dobre wyniki na krew tez. Boje sie o swoje zycie co to moze bys prosze bardzo o odpowiedz kogos doświadczonego. Moj lekarz pwiedzial ze to przez zla diete, alko, l chcialem skierowanie do neurologa to nie wystawil. Po godzincce mi to przechodzi ale zdatza sie coraz częściej, czy to nie jest nerwica?tetniak?wylew? I jakie powinienem zrobic badania ? Prosze o odpowiedz ja nawet zaplace za wizyte z kims kto mi pomoze

Witam Pana,
zalecana jest konsultacja neurologiczna, szczegółowa diagnostyka, jeśli zostaną wykluczone choroby somatyczne zalecane jest zbadanie podłoża psychogennego i ukierunkowane leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej.
Pozdrawiam serdecznie