Vigamox a Tobrex

Dzień dobry, cierpię na zapalenie spojówek bakteryjne od przeszło 3,5 tygodnia. Po konsultacji z lekarzem stosowałem krople Sulfacenamid, które zostały mi przepisane przez pierwszą okulistkę, jednak do końca mnie nie wyleczyły. Jednak jestem w stanie zauważyć niewielką poprawę, bo np. przy przemywaniu solą fizjologiczną oko prawe już mnie w ogóle nie piecze, a lewe jeszcze troszkę tak, a 2 tygodnie temu piekły oba bardzo mocno. Czy warto zaczekać przemywając tylko solą fizjologiczną? Czy powinienem podać antybiotyk, gdyż zostały mi przepisane krople Vigamox na dzień i maść Floxal na noc przez drugą okulistkę. Dodam, że byłem na wizycie 2 dni temu. Czym różnią się krople Vigamox od Tobrex? Widzę, że to ten sam producent. Może powinienem zastosować tylko krople Vigamox? Sam już nie wiem co robić, oczy już mnie wcale nie szczypią, nie łzawią, jednak po nocy są lekko jakby zatarte. Po podniesieniu worka spojówkowego na dole gałki są lekko różowawe taki jakby pasek.

Lek. Tomasz Budlewski

inna substancja czynna proponuje kierować się zaleceniami lekarza badającego