Czym są ograniczone zaburzenia osobowości?

Mam stwierdzone przez psychiatrę i psychologa organiczne zaburzenia osobowości w przeszłości miałem próby samobójcze zatrucie Amizepinem , bywam nerwowy, wybuchowy i agresywny. Co oznacza Organiczne zaburzenia osobowości i na czym to polega i czy może być nie wyleczalne i czy to choroba bardzo proszę o jakieś rady, uwagi oraz sugestie

Witam,
zgodnie z klasyfikacją chorób, która obowiązuje w naszym kraju rozpoznane u Pana zaburzenia to nieprzystosowawcze wzorce zachowania, myślenia, czy reagowania, których przyczyną są zmiany organiczne w obrębie układu nerwowego. Nad takimi wzorcami można pracować, niemniej bardzo ważna jest w tym względzie pomoc specjalisty. Z tego względu zachęcam do ponownej konsultacji z psychiatrą, a także psychologiem lub psychoterapeutą. W kontakcie z lekarzem warto dowiedzieć się o możliwości farmakologicznego obniżenia nasilenia niektórych doświadczanych przez Pana objawów. Z kolei praca z psychologiem lub psychoterapeutą może pozwolić na uzyskanie większej kontroli nad własnymi działaniami. Aby dostosować leczenie dla Pana potrzeb niezbędne jest indywidualne spotkanie ze specjalistami
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam,

Zaburzenia osobowości w dużym skrócie objawiają się pewnym brakiem elastyczności w pojmowaniu pewnych spraw. Osoby cierpiące na zaburzenia osobowości znacznie mocniej odbierają i interpretują pewne sprawy co powoduje w nich silne natężenie emocji, czym nie pomaga w relacjach międzyludzkich.
W tej sytuacji radziłabym Panu skorzystanie z psychoterapii. Podczas spotkań będzie Pan mógł lepiej zrozumieć skąd się bierze Pana nerwowość, dlaczego sytuacje wzbudzają Pana agresje oraz jak sobie radzić inaczej w takich sytuacjach.
Odnosząc się do definicji powyżej będzie Pan mógł nauczyć się jak inaczej rozumieć i oceniać pewne aspekty w Pana życiu, a co za tym idzie lepiej radzić sobie z problemami.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska