Czym są powodowane tępe bóle podbrzusza?

Witam, mam 23 lata jestem kobietą. Wczoraj wieczorem zaczęło się od tępego bólu w podbrzuszu, mniej więcej taki jaki mam przy miesiączkowaniu( miesiączkuje bardzo boleśnie) ból występował przez około pół minuty co godzinę. Mniej więcej po 4 godzinach do tępego bólu podbrzusza dołączył ostry ból całego brzucha czasami miejscowy (tam gdzie jajniki). Bolało okropnie już miałam dzwonić na pogotowie, zażyłam 2 tabletki przeciwbólowe, bolało jeszcze długo, ale w końcu ból powoli ustępował. Od dziś rana ból nadal jest tępy, ale dużo mniejszy czasami pobolewa w okolicy jajników (tak myślę) do tego występują nudności. Bardzo proszę o szybką odpowiedź co to może być i czy wystarczy wizyta u ginekologa!

Dzień dobry!

Trudno mi jednoznacznie określić co mogło być przyczyną Pani dolegliwości bez badania. Najprawdopodobniej przechodzi Pani zapalenie przydatków lub stan zapalny w obrębie miednicy mniejszej.

Powinna Pani czym prędzej zgłosić się do ginekologa. Nieleczenie takiego stanu może skutkować w przyszłości niepłodnością.

Z poważaniem