Czym są spowodowane bolesne zgrubienia po mezoterapii?

3 dni temu miałam wykonywaną mezoterapię igłową kwasem hialuronowym. Dzisiaj po jednej stronie twarzy pojawiły mi się dosyć bolesne zgrubienia w miejscach nakłuć , z których po naciśnięciu pojawia się jakby ropa ( 3 miejsca). Czy jest to zakażenie spowodowane zabiegiem??? Co dalej robić?

Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza który wykonał zabieg. To mogą być objawy infekcji i być może trzeba włączyć leczenie,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel

Wynika z tego, że prawdopodobnie strona bolesna została zakażona podczas zabiegu. Proponuję udac się gabinetu, gdzie zabieg był wykonywany. Być może trzeba oczyścić miejsca zabiegowe, podać antybiotyk, etc. Ale to musi stwierdzić lekarz w czasie wizyty.

Prosze udać się na kontrolę po zabiegu do lekarza wykonującego zabieg.

Zgrubienia w tych miejscach jak najbardziej mogą być gdyż kwas hialuronowy chłonie wodę ale najlepiej jest skonsultować z lekarzem wykonującym zabieg