Czym są spowodowane moje problemy z erekcją?

Witam mam 29 lat jestem mężczyzną, mam problem z erekcją. Nie jestem w stałym związku, więc często się masturbowałem i nie miałem żadnych problemów z erekcją, przychodziło mi to bardzo łatwo. Problem pojawił się nie dawno, jakieś 3 tygodnie temu, poznałem dziewczynę i po pewnym czasie zdecydowaliśmy się na stosunek. W czasie gry wstępnej z moim członkiem było w porządku miałem zwód, ale gdy doszło do sedna poczułem, że jest coś nie tak i nic z tego nie wyszło. Przy kolejnej próbie było tak samo. Nie wiem co się teraz stało ze mną, mam poranne erekcje. Jak próbowałem się masturbować to nie mam problemu ze zwodem, ale od tego niepowodzenia czuję jakbym stracił ochotę na seks. Zawsze miałem ciśnienie i musiałem się masturbować, a teraz jakbym w ogóle tego nie potrzebował boję się, że następnym razem znowu mi się nie uda. Co mam zrobić, żeby wszystko wróciło do normy. Zaprzestałem masturbację myślałem, że to pomoże, ale minęło 3 tygodnie i dalej jest tak samo.

Witam serdecznie!

Zaburzenia erekcji często są wywoływane nadmierną masturbacją. Przyzwyczajenie do jednego rodzaju stymulacji, sprawia że inne bodźce nie są wystarczające dla osiągnięcia pełnego wzwodu. Przypuszczam, że w tym mechanizmie doszło do pierwotnych zaburzeń. Obecnie na Pana problem, nałożył się dodatkowy negatywny czynnik - stres. Zaburzenia tego typu są całkowicie odwracalne. Dobrze się stało, że zrezygnował Pan z samozaspakajania się, gdyż w pewnym momencie dojdzie do wyrównania bodźców.

Dodatkowo powinien Pan przeanalizować całą sytuację, porozmawiać z partnerką, zapewnić odpowiednią atmosferę w celu wyeliminowania czynnika stresogennego. Jeżeli jednak jest to sytuacja, z którą nie potrafi Pan poradzić sobie sam, warto skorzystać z pomocy specjalisty: seksuologa, psychologa. Myślę, że już w niedługim czasie będzie Pana dolegliwości miną.

Pozdrawiam