Czym są w diagnozie terapeutycznej funkcje poznawcze,emocjonalne i społeczne?

Czym są w diagnozie teraputycznej funkcje poznawcze,emocjonalne i społeczne?

Witam,
procesy poznawcze. - style myślowe. (wzory myślenia), dotyczące siebie, innych i otaczającej rzeczywistości- bazujące na wlasnej ocenie czyli interpretacji. Myśli kompatebilne są z emocjami (strach (lęk), radość, smutek, pogarda, wstręt, zakoczenie, złość - to są podstawowe emocje), negatywne myśli aktywują negatywne emocje i zachowania, w różnych sytuacjach, np. jeśli dziecko lub dorosły czuje złość przejawia agresywne zachowania wobec osób, których dotyczą jego myśli (myśli zawsze jest pierwsza).
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią Serdecznie,

Procesy poznawcze to uwaga, pamięć, uczenie się, podejmowanie decyzji, działanie.
Emocjonalność to jest reakcja na bodziec, w zależności jakie znaczenie emocjonalne temu bodźcowi jest nadane.
Społeczne to relacje i interakcje międzyludzkie.

Z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej