Czym są zaburzenia osobowości BNO?

Dzień dobry k. 40l. Zapytam Państwa ponownie, może któryś ze specjalistów udzieli mi odpowiedzi na moje pytanie o co bardzo proszę bo to dla mnie bardzo ważne jest. Co to są zaburzenia osobowości BNO. I najważniejsze pytanie, czy należą one do grupy chorób psychicznych?

Myślę, że ma pani na myśli "zaburzenia osobowości bliżej nieokreślone" (F60.9 wg klasyfikacji chorób ICD10). Mówi się o takich zaburzeniach głównie wtedy, gdy trudno wyodrębnić jeden najbardziej charakterystyczny rys zaburzeń osobowości. Nie jest to choroba psychiczna. Jest to rys charakteru/osobowości, który (jeśli mówimy o zaburzeniach) utrudnia funkcjonowanie w różnych obszarach. Ale można nad tym pracować np psychoterapeutycznie i zmieniać to co najbardziej przeszkadza.