Czym się kierować przy wyborze męża?

Psycholog czy psychiatra? Mam 27 lat i nie potrafię podjąć decyzji, która dotyczy mojego dalszego życia. Moi rodzice nienawidzą mojego partnera i wymuszają na mnie ,abym z nim zerwała, choć zamierzamy się zaręczyć etc. bądź nie będę mieć rodziców - wybór albo albo . ;/ Kocham i jedną stronę i drugą. Wiem,że życia nikt za mnie nie przeżyje. ale nie potrafię sobie wyobrazić ,że którejś ze stron może nie być przy mnie...

Dzień dobry,

Psychoterapeuta.

Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: PZP lub prywatnie.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Tow. Psychiatrycznego wg miejscowości.

Zdecydowanie psycholog-psychoterapeuta. Z pewnością nie da gotowej recepty czy odpowiedzi na dane pytanie jednak z pewnością pomoże Pani poukładać te sfery, co pomoże w podjęciu decyzji i rozmowach ze stronami. Na pewno będzie potrzebna rozmowa z rodzicami - ma Pani 27 lat a nie 17, i moim zdaniem rodzice absolutnie nie powinni na Pani wymuszać wyboru "on albo my".

Dzień dobry, zachęcam do konsultacji psychologicznej, a następnie podjęcie terapii. Może pani pomóc odpowiedzieć sobie na ważne pytania: dlaczego boi się pani, że rodzice odwrócą się od pani?, z czego wynika ich niechęć do partnera? itd. Pozdrawiam.