Czym się kierować przy wyborze psychologa do dalszej terapii?

Od roku choruję na zaburzenia lękowe z napadami paniki. Byłam u dwóch psychologów. Pierwszy zajął się moją przeszłością i relacjami z ludźmi szukając źródła problemu. Drugi, od strony biologicznej wyjaśnił procesy zachodzące w organizmie podczas napadów. Czy biorąc pod uwagę, że obie wizyty były moimi pierwszymi z tymi psychologami, można powiedzieć, że któryś z nich ma bardziej prawidłowe podejście? Czym się kierować przy wyborze psychologa do dalszej terapii?

Szanowna Pani, najskuteczniejszą metodą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia. Musi Pani wiedzieć, że psycholog to nie to samo co psychoterapeuta. Zachęcam Panią do zapoznania się z poniższymi artykułami:

http://psychoterapia.natemat.pl/7837,dramat-jeza-na-szczotce
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Witam, wybór psychoterapeuty jest związany z Pani preferencjami i możliwościami. Psycholog, który skupił się na przyczynach zapewne będzie pracował z Panią w dłuższej perspektywie czasowej ale i możliwa będzie głębsza zmiana w Pani funkcjonowaniu psychicznym.Psycholog w drugiej wersji zapewne będzie ukierunkowany na likwidację objawów a więc cele będą bardziej powierzchowne i czas pracy znacznie krótszy.Do Pani należy podjęcie decyzji co jest dla Pani ważniejsze.Pozdrawiam

Dzień dobry,
gorąco polecam psychoterapeutów (nie każdy psycholog jest terapeutą), którzy pracują w podejściu poznawczo-behawioralnym. Jest to metoda pracy bardzo skuteczna w pracy z zaburzeniami lękowymi/nerwicowymi. Ważne jest także to jak się pani czuła w kontakcie z tymi osobami, i czy mogłaby z nimi współpracować w terapii.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Witam serdecznie,

W przypadku zaburzeń lękowych z napadami paniki bardzo wysoką skuteczność leczenia potwierdzoną wieloma wynikami badań ma terapia poznawczo-behawioralna, dlatego radzę Pani poszukać terapeuty, który pracuje właśnie w tym nurcie. Szukając odpowiedniej osoby proszę uwzględnić, czy ukończyła ona 4-letnie podyplomowe szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
Pracuję w taki sposób z pacjentami z duża skutecznością dlatego gdyby miała Pani dalsze pytania, chętnie odpowiem.
A tutaj znajdzie Pani więcej informacji o ty, jak szukać terapeuty,
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/29/76/

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska
-----
www.integral.com.pl