Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depresyjne maski

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Ekspert wyjaśnia, czym są depresyjne maski. Okazuje się, że niektóre objawy wcale nie muszą świadczyć o depresji.

Depresja to zaburzenia psychiczne, które charakteryzuje się obniżeniem nastroju, lękiem, utratą ochoty do funkcjonowania/życia. Depresja najczęściej posiada konkretne źródło problemu. Leczenie depresji może odbywać się na wiele sposobów. Uważam, że jedna z lepszych metod to terapia poznawczo-behawioralna (do rozwiązania) z psychoanalizą (do zlokalizowania problemu). Niekiedy też depresja wymaga pomocy farmakologicznej z udziałem psychiatry.

Schizofrenia to choroba psychiczna. Charakteryzuje się nagłą zmianą w sposobie zachowywania się (zaburzenia procesów myślenia), niewłaściwa interpretacja zdarzeń i faktów (np. osoba chora uważa, że lecąca woda z kranu nie służy do czyszczenia lecz do brudzenia). Schizofrenii często towarzyszą urojenia lub przywidzenia.

umów wizytę 0

Witam!
Depresja to sezonowe lub długotrwałe obniżenie nastoju osoby o niskim mniemaniu i bezwartościowości nie adekwatnym do sytuacji, może być nastrój obniżony lub wzmożony . Natomiast pacjenci z schizofrenią maja myśli prześladowcze lub paranoidalne, urojenia, manie głosy itp. oprócz obniżenia nastroju lub pobudzenia. Oczywiście żeby zdiagnozować trzeba udać się do specjalisy- lekarza psychiatry.

Psycholog posiadający specjalizację z seksuologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety