Czym się różni schizofrenia prosta od zaburzenia schizotypowego?

Dzień dobry. Czym się różni schizofrenia prosta od zaburzenia schizotypowego?

Witam,
To bardzo trudne pytanie, ponieważ choroby te są bardzo zbliżone do siebie w objawach. Zab. schizotypowe mogą też być stanem poprzedzającym pełnoobjawową schizofrenię. W schizofrenii prostej uważa się, że dominujące są tzw. objawy negatywne schizofrenii, bez obecności omamów czy urojeń. W rzeczywistości jednak rozpoznania te są trudne do jednoznacznego zdefiniowania.
Pozdrawiam.

Schizofrenia prosta nie jest zbyt " przyjemną " chorobą, to swego rodzaju wypalenie emocji intelektu itp. Zaburzenia schizotypowe to co innego, swego rodzaju koloryt. Pozdrawiam