Czym skutecznie wyleczę drożdżycę penisa?

Mam 23 lata i już 2 razy miałem stwierdzoną drożdżyce prącia i napletka poprzez badania laboratoryjne trwające około tydzień. Za każdym razem dostawałem lek doustny oraz klotrimazol krem. Niestety od ostatniej kuracji minęło 10 miesięcy a objawy znowu wróciły (w grudniu miałem grypę, ale nie stosowałem żadnych leków). Objawy to swędzenie, zaczerwienienia na skórze prącia i nadmierne wyczulenie penisa i jednokrotnie zauważyłem jakąś dziwną wydzielinę. Mam prośbę, czy jest jakiś lek doustny możliwy do kupienia bez recepty, czy muszę iść po raz kolejny do dermatologa i czekać kolejne kilka dni na stwierdzenie tego samego?
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję drożdżakową prącia. Opisany miejscowy lek przeciwgrzybiczy wykazuje jedynie umiarkowaną aktywność przeciwgrzybiczą, optymalnym leczeniem jest leczenie lekiem doustnym, niestety wszystkie są dostępne na receptę.

W przypadku nawracających zakażeń drożdżakowych oprócz obniżenia odporności związanego z infekcją wirusową należy także wykluczyć obecność cukrzycy a także chorób wątroby i nerek. W związku z tym warto wykonać podstawowe badania w tym kierunku.
Posiew w kierunku drożdżaków jest najlepszym badanie potwierdzającym taką infekcję.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl