Czym smarować nos po operacji plastyki przegrody nosowej?

Witam. 5 tygodni temu mialem operacje plastyki przegrody nosowej. Wydaje mi sie, że oddycham lepiej,jak stoje przy lustrze widac jak nos z obydwu stron pracuje, ponoc nie chrapie.caly czas plukam nos sola morska.Mam natomiast taki problem,że jak wychodze do pracy na caly dzien na magazynie to wysycha mi w środku całkowicie śluzówka , lub ewentualnie tak zasycha katar w dalszej czesci nosa, że dopóki nie wroce do domu zatyka mi nos i zle mi sie oddycha.jak nawilże nos i przeczyszcze to jest wszystko ok.Dodam ,że śluzówka w nosie jest dalej czerwona i przy zimnym powietrzu oddychanie jest czasem bolesne.Proszę o porade gdyż do swojego laryngologa, który operował mam termin dopiero na koniec kwietnia.Czy nawilżać czymś ten nos, czy po takim czasie od zabiegu może byc tak jeszcze, że tworza się takie lekkie strupki z katarem?czy smarowac nos w srodku jakas mascia?Bardzo prosze o porade.

Kiedyś po operacji przegrody nosa leżało się w szpitalu co najmniej 14 dni czyli do czasu usunięcia opatrunków z nosa i usunięcia szwów. Teraz ze względów oszczędnościowych wyrzuca się operowanego jak najszybciej z oddziału co by zmniejszyć koszty leczenia. To jest tragedia dla niektórych chorych u których występują powikłania w postaci zakażenia pola operacyjnego w obrębie nosa a wynik operacji może być nawet gorszy niż przed jej przeprowadzeniem. taki nos po operacji trzeba doglądać i pieścić przez kilka tygodni po zabiegu. nie stosuj soli morskiej ona jest dla śledzi a nie dla ludzi ona wysusza Ci nos i pogarsza gojenie.