Czym smarować skórę, by wygładzić blizny po przeszczepie?

jestem po przeszczepie skóry na podudziach oraz przedramienia przeszczep na nogach 28.05.2015 oraz ręki i nogi okolice kostek 09.06.2015 rany już się zagoiły ,ale podczas chodzenia czy nawet gdy siedze nogi w miejscach po przeszczepach bardzo mnie kują ,pieką ponadto do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej porady czym skóre smarować by wygładzić ,wybielić blizny sam szukam info, porad bardzo proszę o pomoc czy może powiniem mieć jakąs rehabilitacje bardzo prosze o pomoc ,pozdrawiam i

Powinien Pan skontaktować się z lekarzem, który przeprowadzał zabieg. On najlepiej ( biorąc pod uwagę sytuację wyjściową oraz stan obecny - po kontroli gojenia ) doradzi Panu, jakie preparaty powinien Pan stosować i jak ew dalej postępować.

Dzień dobry,

W trwającym ponad rok okresie dojrzewania blizny można próbować wpływać na jej wygląd już od samego początku jej powstania. Zalecam masaże, które mają na celu uelastycznienie blizn oraz ich natłuszczanie poprzez stosowanie odpowiednich kremów. Aby zapobiec bliznowaceniu proszę stosować maści na bazie wyciągu z cebuli, alantoiny (Cepan, Contractubex, Alantan). Po okresie roku, gdy blizny będą już dojrzałe (płaskie i o jasnym kolorze) można rozważyć laserowe ich spłycenie, w celu osiągnięcia dobrego efektu estetycznego.

Pozdrawiam serdecznie.

Najlepiej będzie udac się na konsultację do lekarza przeprowadzającego zabieg, obejrzy stan skóry i doradzi co stosować. Masaże są jak najbardziej są wskazane. Mozna po ok.6 miesiącach od zabiegu jak lekarz prowadzący pozwoli- wykonać zabiegi laserowe, peelingi medyczne aby wygładzić, rozjaśnić blizny u lekarza medycyny estetycznej.

Witam
Najlepiej skonsultować to z lekarzem wykonującym zabieg. Miejscowo najczęściej zaleca się Cepan, Contratubex lub plastry silikonowe. Gdy skóra jest cienka i delikatna można ją wzmocnić osoczem bogatopłytkowym, a bardziej widoczne blizny wygładzić laserem frakcyjnym.