Czym smarować wysypkę, aby złagodzić swędzenie i pieczenie?

Witam, Posmarowalem rękę maścią Fastum dokładnie przedramie. Wyskoczyła mi wysypka. Dodatkowo mam dwa malutkie strasznie swedzace bąbelki na palcu wskazującym. Jest w nich jakby płyn. Czym mogę to smarować aby złagodzić swędzenie i pieczenie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza dermatologa. Doraźnie można zastosować Zyrtec.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane zmiany najpewniej świadczą o reakcji alergicznej na zastosowaną maść. Proszę zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, oceni zmiany oraz przepisze właściwe leki. Do tego czasu proszę zastosować wapno. Proszę samodzielnie nie stosować żadnych maści.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę zaprzestać stosowania maści. W razie braku poprawy konieczna będzie wizyta u lekarza.