Czym smarować zgrubienie na wardze po rozcięciu?

Witam, dzis bedac w aptece zapytalam farmaceute co poradzi mi na zgrubienie wargi po rozcieciu zebem, dosc swieze , uraz mial miejsce 2 tygodnie temu. Farmaceuta odradzil cepan, contractubex i alantan i zalecil dezaftan bo jak stwierdzil zgrubienie zniknie samo. Czy mial racje co do cepanu, contractubexu i alantanu ? Smarowac to zgrubienie dezaftanem ? Dziekuje

Jeśli rany na wardze nie widział lekarz, to trzebaby ją pokazać najlepiej specjaliście chirurgii stomatologicznej. Być może rana jest zanieczyszczona i wymaga leczenia. Maści, które Pani wymieniła stosuje się na blizny na skórze, a nie na błonie śluzowej.