Czym spowodowana jest utrzymująca się podwyższona temperatura?

Witam, mam 27 lat i od ponad tygodnia utrzymuje mi się temperatura 37 stopni. Przyznam, że jest to strasznie męczące. Byłem u lekarza, zlecił mi badanie krwi oto wyniki. OB= 2 (0-10), TSH= 1,880 (0,27-4,2), co do morfologii to MONO%= 10,2% (2-8), MCV= 78,6 (82-94), MCH= 1,65 (1,7-2,1), RDW-SD= 36,7 (37-54) Reszta wyników morfologii jest w normie. Pan doktor w oparciu o te wyniki stwierdził, że mam niedobór żelaza i przepisał mi właśnie żelazo i lek przeciwzapalny. Nic to jednak nie pomogło, nadal temperatura utrzymuje się między 37 a 37,1, przy czym odczuwam ją najbardziej na twarzy, bo mnie piecze i czuję bardzo suche oczy. Co mam robić, bo mój lekarz, patrząc na jego minę, chyba tak do końca nie wie, co mi jest. Nic mnie nie boli, a temperatura się utrzymuje cały czas taka sama, mierzyłem ją 4 różnymi termometrami i wynik na każdym jest taki sam, ciśnienie mam 127/76. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,

Jeżeli jedynym objawem jest niewielkie podwyższenie temperatury od tygodnia, wyniki badań są w granicach normy, a w badaniu lekarz nie stwierdza nic niepokojącego, myslę, że nie ma na razie powodów do niepokoju.

W okresie jesiennym nie jest trudno o banalną infekcję, która może powodować stany podgorączkowe.

Temperaturę najlepiej mierzyć termometrem rtęciowym - jest on najbradziej dokładny.

Proszę się obserwować i jeśli zauważy pan inne niepokojace obajwy, zgłosić się do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie