Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Żółtaczka mechaniczna i jej objawy

Witam serdecznie, mam pytanie. Czym jest spowodowana żółtaczka mechaniczna? Powiem szczerze, że wcześniej nigdy o tej chorobie nie słyszałam, częściej niż o żółtaczce mechanicznej słyszy się o tej zwykłej żółtaczce, która tak często występuje u nowonarodzonych dzieci. Niestety, teraz żółtaczka mechaniczna dopadła mnie, mam charakterystyczne objawy, takie jak zażółcenie oczu i jamy ustnej, pojawiło się także swędzenie. Najpierw poczytałam opinie w internecie, ponieważ zaniepokoił mnie szczególnie wygląd moich oczu, a później poszłam do lekarza, który potwierdził, że to żółtaczka mechaniczna. Nie rozumiem tylko jednego - czym ta żółtaczka mechaniczna jest spowodowana? Wiem, że się z niej wyleczę, otrzymałam leki na żółtaczkę mechaniczną, muszę na siebie uważać itp, ale nie rozumiem dlaczego pojawiła się akurat u mnie. Czy wystąpienie żółtaczki mechanicznej jest związane z genetyką? A może są jakieś inne przyczyny? Bardzo proszę o informacje w tej sprawie.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Z tym typem mamy do czynienia gdy istnieją przeszkody w odprowadzaniu wytworzonej żółci drogami żółciowymi do przewodu pokarmowego, np. z powodu uwięźnięcia kamienia w drogach żółciowych lub wtórnego zarośnięcia przez proces rozrostowy ujścia przewodów żółciowych do dwunastnicy lub innego ich odcinka, ucisku zewnętrznego na drogi żółciowe mas guzowatych, guzów nowotworowych lub powiększonych na skutek tego typu zmian węzłów chłonnych, zrostów po przebytych zabiegach operacyjnych, itp.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy