Czym spowodowane jest długotrwałe i obfite krwawienie po porodzie?

Witam!
Dnia 20 kwietnia 2011 urodziłam dziecko poprzez cesarskie cięcie. Po cesarce nie było żadnych komplikacji. Ponieważ nie karmię piersią, to pierwszą miesiączkę dostałam dość szybko, tj. 29 maja, była ona bardzo obfita i trwała dwa tygodnie. Po zakończeniu miesiączki byłam na wizycie kontrolnej u ginekologa, który zbadał mnie ginekologicznie i pobrał cytologię (wynik cytologi dobry). Na wizycie poprosiłam o doustne środki antykoncepcyjne - Y***.
Kolejną miesiączkę dostałam 9 lipca i zaczęłam brać Y***. Miesiączka zaczęła się niewielkim plamieniem, które trwało kilka dni, po czym zamieniło się w obfite krwawienie. Niepokoi mnie fakt, iż krwawię dość obficie do dziś (tj. 21.07), a końca krwawienia nie widać. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Zawsze wydawało mi się, że tabletki regulują miesiączki. Czy to oznacza, że mam za słabe tabletki?Mój lekarz kazał mi poczekać do końca opakowania Y*** i jeśli przy drugim opakowaniu zdarzy się ta sama sytuacja, to wtedy mam się pokazać. A co, jeśli nie przestanę krwawić do czasu 7-dniowej przerwy?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam!

Witam serdecznie!

Krwawienia są częstym działaniem niepożądanym tabletek antykoncepcyjnych w pierwszych miesiącach ich stosowania. Być może Pani organizm tak zareagował na dostarczane hormony.

W zasadzie w takiej sytuacji zawsze doradzam paniom wizytę u ginekologa. Jeżeli jednak Pani już była na kontroli, a lekarz kazał czekać, to proszę stosować się do jego zaleceń.

Jeżeli krwawienie zacznie być dla Pani uciążliwe lub zacznie przybierać na sile, wskazana będzie ponowna wizyta u ginekologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Pozdrawiam