Czym spowodowane jest plamienie przed miesiączką i towarzyszące temu bardzo silne bóle?

Witam, jestem kobietą mam 22 lata, miesiączkuję od 13 roku życia. Cykle są praktycznie regularne, ale nigdy nie trwają identycznie tyle samo czasu. Od około pół roku na 2 dni przed miesiączką pojawia się u mnie mało obfite rdzawo zabarwione plamienie, następnie jest jeden dzień przerwy i kolejnego dnia występuje miesiączka (towarzyszą jej nieznośne bóle, wyłączające mnie z życia - nie mogę stać, chodzić, leżeć - dreszcze oraz biegunka). Kiedy miałam 18 lat przez pół roku stosowałam tabletki hormonalne. 3 lata temu miałam atak kamicy nerkowej. Podczas owulacji również odczuwam kłucie w bocznej części podbrzusza. Szczególnie niepokoi mnie to plamienie i silne bóle. Niedawno wykonywałam badania moczu i krwi, lekarz powiedział mi że wszystkie wyniki są bardzo dobre. Proszę o radę i podpowiedź czym taka sytuacja może być spowodowana.

Witam serdecznie!

Opisywany przez Panią charakter plamień najbardziej odpowiada obrazowi niewydolności ciałka żółtego, związanego z niedoborem progesteronu. Bóle także mogą być spowodowane tym zaburzeniem, ale jego nasilenie wskazuje, że przyczyna może być inna.

Wskazana jest wizyta u ginekologa, który będzie miał możliwość zbadania Pani. Dopiero po pełnym badaniu ginekologicznym będzie można postawić ostateczną diagnozę.

Pozdrawiam