Czym spowodowany jest ból w pochwie? Co to może oznaczać?

Od 4 miesięcy, pojawiają się co najmniej dwa razy na miesiąc, bóle w środku pochwy. Jest to bardzo niekomfortowe, także trudne do opisania. Uczucie jest silne, aż chciałoby się podrapać, tam w środku. Jednak nie jest to grzybica. Czuję też jakby chciało mi się siku, nie czuję tego w pęcherzu, ale w pochwie. Gdy siadam na WC i sikam, czuję bardzo mocny ból, jednak po oddaniu moczu nadal towarzyszy mi to uczucie, takie, jakby mi się chciało siku. Gdy więc następnie siadam na WC nie mogę zrobić siku, leci ze mnie zaledwie kilka kropli i czuje ból. Gdy taki ból następuje biorę tabletki rozkurczowe, idę przemyć się pod letnią wodą itd. Ale nic nie pomaga. Co to może być? Może być spowodowane współżyciem? Powinnam iść do ginekologa czy zrobić badanie moczu? Czy może to być jakiś stan zapalny cewki?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Opisywane objawy są prawdopodobnie spowodowane infekcją dróg moczowych i wymagają leczenia.
Proszę zrobić badanie ogólne moczu i udać się do lekarza rodzinnego.
Jeżeli wynik będzie prawidłowy, albo po stosowanym leczeniu objawy nie ustąpią konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam.