Czym wyleczyć grzybicę na twarzy spowodowaną zabiegiem laserem?

Witam! W ubiegłym roku wykonywany miałem na twarzy zabieg laserem fraxel. Od tamtego czasu w miejscu zastosowania lasera widnieje czerwona, łuszcząca się plama, z drobnymi grudkami. Lekarz dermatolog stwierdził, iż miejsce to zainfekowane zostało drożdżakami. Zakażone miejsce smarowałem maściami przeciwgrzybiczymi oraz przyjmowałem tabletki przeciwgrzybicze 100mg. Pierwsze opakowanie tabletek złagodziło stan zapalny, potem wszystko wróciło. Drugie opakowanie niestety już nie pomogło w żaden sposób, podobnie jak maści, które nie przynoszą żadnej poprawy. Ci zrobić aby pozbyć się tego szpecącego problemu? Czy są w ogóle jakieś szanse, aby wyleczyć się z tej choroby?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Z uwagi na szeroki zakres zastosowanych leków i brak efektów terapii warto zastanowić się czy na pewno zmiana jest spowodowana infekcją grzybiczą.

Bez obejrzenia zmian i dokładnego zebrania wywiadu nie da się stwierdzić co jest przyczyna zmian,  dolegliwości należy zróżnicować między innymi z rumieniem wielopostaciowym czy wypryskiem pieniążkowatym.

Czasami jednak grzybice spowodowane są przez oporne drobnoustroje, wówczas leczenie wymaga dłuższego czasu.

Proszę ponownie skonsultować się z dermatologiem.

Pozdrawiam