Czym wyleczyć odciski na stopie?

Witam, od niedawna mam problem ze stopami, a mianowicie z paluchem u stopy. Wyskoczyly mi na nim jakies dziwne 'odciski'? Nie rozprzestrzeniaja sie sa ciagle w tym samym miejscu niczym nie moge tego wyleczyc. Wygladaja jak dziury w skorze jak sa mokre, kiedy schna to robia sie twarde a kiedy smaruje je kremem by je nawilzyc krem wchodzi w te' dziurki'. Wyglada to strasznie niczym nie moge tego wyleczyc, zadne zele na kurzajki czy brodawki, ani kremy przeciw grzybicy nie dzialaja. Bardzo prosze o pomoc

Mgr Ewa Dyjecińska Podologia

Z tego co Pani opisała, są to brodawki mozajkowate. Nie usunie Pani tego zwykłymi preparatami na kurzajki. Trzeba je wysuszyć, ale tak aby nie popalić skóry. Jest to wirus HPV2. Dlatego ważne jest wzmocnienie organizmu od środka np witaminą D3. Należy pamiętać, że zmiany brodawkowe to wirusy i nawet ich usunięcie nie spowoduje usunięcia wirusa z organizmu, on nadal tam jest. Można wysuszać to preparatami ze srebrem lub miedzią, ale moim zdaniem najdelikatniejszy jest 20% wyciąg spirytusowy z propolisu.