Czym zastąpić masło?

CZym można zastąpić w przepisie masło?bo nie mogę jeść mlecznych przetworów bo mam alergię na nie

W zależności od tego jaki produkt próbuje Pani uzyskać dobrym zastępnikiem masła mogą być oleje roślinne w formie płynnej (np. rzepakowy, słonecznikowy, orzechowy, z pestek winogron) lub jeżeli niezbędny jest tłuszcz w formie stałej można użyć olej kokosowy. Do kanapek można użyć majonezu lub musztardy. Radziłabym unikać margaryn, gdyż są one źródłem bardzo niekorzystnych dla organizmu kwasów tłuszczowych typu trans.

Dr Krystyna PogoĹ

to zależy w jakim przepisie, ale olej roślinny będzie ok:)

pozdrawiam

Proszę spróbować masło klarowane. Prawidłowo zrobione jest pozbawione białek i cukru mlecznego i nie powinno powodować objawów nietolerancji.

pozdrawiam

nie radzę zastępować masła w przepisie "dowolnym olejem" bo zmieni to całkowicie strukturę potrawy np. ciasta

w przypadku alergii na białko lub nietolerancji laktozy proszę spróbować albo masło klarowane albo olej kokosowy

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea