Czym zastąpić ziemniaki na diecie?

Witam. Mam spory problem z nadwagą. Ostatnio zaczęłam ćwiczyć bo wiadomo ze trzeba sie ruszac. Mam 158 i waze 71 kilo. Staram sie nie jesc slodyczy i fast foodow ale moja największą slaboscia sa ziemniaki podczas obiadu. Nie mogę sobie wyobrazic bez nich posilku. Stad moje pytanie. Czym powinnam je zastapic i co wgl powinnam jeść?

Dzień dobry,

Ziemniaki mają dość dużą wartość IG, można je zastąpić ryżem brązowym, makaronem razowym czy też kaszą (jęczmienną, gryczaną, jaglaną).
Najlepsze efekty osiągnie Pani działając kompleksowo poprzez zdrowe, regularne odżywianie, aktywność ruchową oraz spożywanie dużej ilości wody mineralnej.

Pozdrawiam serdecznie.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
mozna na diecie jeść ziemniaki ( bez tłuszczu i tłustych sosów) ale ich ilośc powinna byc kontrolowana najwyzej 150 gram do obiadu,

Pozdrawiam