Czynnik RF a reumatoidalne zapalenie stawów

witam serdecznie. mam pytanie. czy jest czynnik RF jest duzo ponad norme a anty ccp jest ujemny.. czy moze to rowniez sugerowac rzs? czytalem ze wtedy bierze sie pod uwage objawy. Dziekuje za odpowiedz wojtek

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jednym z czynników rozpoznania RZS są występujące objawy. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do lekarza reumatologa.