Czynność podstawowa prawidłowo zorganizowana przestrzennie

Witam serdecznie, Proszę uprzejmie o interpretacje wyników badań eeg- wizytę mam dopiero w lutym a nie da sie juz wytrzymac z bolu.. Czynnosc podstawowa prawidlowo zorganizowana przestrzennie, odprowadzeniach ciemieniowo-potylicznych utworzona jest z nieregularnej czynnosci fal alfa 10,8-12,2 Hz o amplitudzie do 50uV. Rz obecna. Hw, Fs bez istotnego wplywu na zapis. Fs symetryczne wodzenie rytmu podstawowego.

Badanie EEG jest badaniem dodatkowym wykonaywanym najczęściej pw przebiegu diagnostyki padaczki. Interptretowane jest zawsze w kontekście objawów klinicznych. W innych schorzeniach ma bardzo ograniczone znaczenie, a jak rozumiem w bólach głowy praktycznie nie ma żadnego znaczenia.
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące itd itd...
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak.