Czyraki w przebiegu choroby immunologicznej

Witam serdecznie. W związku z immunologiczną chorobą ( coś na wzór tocznia) biorę sterydy. Podczas kuracji powstał u mnie ogromny wysyp czyraków. Lekarz rodzinny zalecił przyjmowanie leku Groprinosin. Martwię się że to nie pomoże. Co Państwo by dorazdzili w tej sprawie?

Witam,
Groprinosin to lek przeciwwirusowy o działaniu immunostymulującym (pobudza odpowiedź układu immunologicznego).
Rozwojowi czyraczności mogą sprzyjać niedobory immunologiczne oraz ogólne osłabienie organizmu.
Pomocna wydawałaby się kuracja antybiotykowa w formie doustnej dołączona do leku immunomodulującego - zalecałabym ponowną konsultacja u lekarza POZ.

Pozdrawiam