Czyszczenie kanałów zębowych

Witam! We wtorek byłam u dentysty i pani doktor wyczysciła mi kanały zęba wypełnila na stałe (tak mówiła) i włożyła cos do zęba na tydzień i powiedziała, że jak nic przez ten czas nie bedzie bolało to na następnej wizycie wypełnienie zęba.Dzisiaj jest czwartek i ten ząb mnie pobolewa czy tak może być czy zgłosić sie do pani doktor. Nerwy z zęba tydzień wczesniej były wyciągane (bez znieczulenia :( ). Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

jeśli zapalenie dotyczy również tkanek wokół zęba a usunięcie miazgi ( nerwu ) zostało przeprowadzone prawidłowo to takie dolegliwości przez jakiś czas mogą jeszcze występować
nie wiem który to ząb - ale istnieje takie ryzyko że nie wszystkie kanały zostały opracowane
proszę znaleźć lekarza stomatologa zajmującego się endodoncją - takie leczenie robi się obecnie na jednej wizycie
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Dolegliwości po leczeniu kanałowym, szczególnie jeśli toczył się stan zapalny również w okolicy wierzchołków korzeni, mogą się utrzymywać przez jakiś czas po zakończeniu leczenia. Jeśli nie utrudniają Pani codziennego życia nazbyt, proszę poczekać do wyznaczonego terminu wizyty i wtedy skonsultować objawy z Pani lekarzem.

Dolegliwości bólowe mogą występować po leczeniu endodontycznym do kilku dni. Jeżeli dolegliwości dalej się utrzymują należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza w celu skonsultowania objawu.
Z uwagi na poziom postępu technologicznego w dziedzinie stomatologii stosuje się nowoczesne leczenie endodontyczne. Polega ona na jak najszybszym udrożnieniu oraz wypełnieniu kanału oraz odbywa się na jednej wizycie. Dlatego planując leczenie kanałowe, najlepiej wybrać się do lekarza, który wykorzystuje mikroskop zabiegowy. Umożliwia on leczenie według najwyższych i najnowocześniejszych światowych standardów oraz pozwala na maksymalne powiększenie oraz oświetlenie kanałów korzeniowych.
Nowoczesne, efektywne leczenie kanałowe i odpowiednia odbudowa zębów, pozwala je zachować i użytkować tak, jak własne, zdrowe zęby. Jest to rozwiązanie bezpieczne, mniej inwazyjne, i tańsze niż usuniecie zęba i zastąpienie go implantem lub mostem protetycznym.