Czyszczenie rany po wbiciu gwoździa w stopę

Witam wczoraj mi wszedł gwóźdz w stopę .Dostałem zaszczyk przeciw tężcowi i antybiotyk od pogotowia .Czy powinienem zgłosić się do chirurga na wyczyszczenie . Nadmieniam ,że noga mnie strasznie boli i jest cały czas spuchnięta oraz wystąpił czerwony rumień .Co robić gdzie się udać jakieś rady specjalisty . Z góry bardzo dziękuję :)

Jeśli stan taki będzie utrzymywał się w przeciągu najbliższych 2-3 dób, jeśli pojawiłaby się gorączka radziłbym w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym w Poradni Chirurgicznej.