Czyszczenie sodą zębów

Czy czyszczenie sodą zębów niszczy je? Chcę mieć ładnie zeby, oczywiście bardzo dbam o nie nie tylko chodząc regularnie do dentysty ale też i w domu. Na internecie przeczytałam że mycie zębów pasta z dodatkiem sody pięknie wybiela zeby. Ale czy to też powoduje niszczenie ich?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

są dostępne na rynku profesjonalne środki do higieny jamy ustnej w tym również do wybielania np firmy Blanx
proszę nie leczyć się u "dr google"
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Nie jest to dobre rozwiązanie. Takie domowe metody wybielania zębów mogą uszkodzić szkliwo zębów, podrażnić dziąsła oraz spowodować pojawienie się wrażliwości zębów.
Najlepszym rozwiązaniem jest wybielanie gabinetowe lub domowe ( nakładkowe ) - przeprowadzane pod kontrolą lekarza.
Jeśli chciałby Pan delikatnie rozjaśnić zęby może Pan zastosować gotowe pasty dostępne w aptekach. Są bezpieczne.