Czyżby martwa ciąża?

Witam serdecznie. Obecnie jestem w szóstym tygodniu ciąży. Na początku piątego tygodnia miałam wykonane USG, na którym mało było widać, jedynie można było dojrzeć malutką czarną kropeczkę. Lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku, z resztą niewiele jeszcze mógł powiedzieć. Kazał przyjść na wizytę za mniej więcej miesiąc. Ja jednak się niepokoję, ponieważ nie mam kompletnie żadnych objawów ciąży (oprócz zatrzymania miesiączki i trzech pozytywnych testów ciążowych). Nie brałam żadnych leków, które mogłyby zatrzymać miesiączkę, zawsze miałam regularnie krwawienia. Wygląda na to, że pewne objawy ciąży są, a domyślnych kompletnie nie ma. Czy to możliwe że po prostu nie ma zarodka, albo jest to ciąża obumarła?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Proszę nie martwić się na zapas. Wynik USG jest w normie. Ponadto, każda kobieta inaczej "przechodzi" ciążę. Co więcej, każda ciąża może przebiegać inaczej u jednej kobiety. Objawy takie jak nudności, wymioty, powiększenie piersi, mogą się więc jeszcze pojawić. Póki co, jest Pani na bardzo wczesnym etapie ciąży. Pozdrawiam serdecznie!