Data OM i wiek ciąży według USG

Witam. Data mojej ostatniej miesiączki to 06.05.14r. 7dni po dacie spodziewanej miesiączki test ciążowy był pozytywny. 16 czerwca zaczęłam plamić znalazłam się na oddziale zachowawczym gdzie podejrzewano ciążę chemiczną, potem pozamaciczną(brak pęcherzyka w usg) hcg wzrastało niezbyt intensywnie 16.6 530, 22czerca wyniosło 2157, 23.6 wykonano usg które pokazało wczesną ciążę 4tg. Dzisiaj w bad ginekologicznym 5tg. Zastanawiam się jak to jest możliwe z daty OM powinnam mieć skończony 8tg.

Witaminy w ciąży

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, badanie USG należy powtórzyć w tej sytuacji po ok. 2 tyg., aby ocenić rozwój zarodka. Możliwe, że opóźnienie wynika z faktu, iż w tym konkretnym cyklu owulacja wystąpiła później, niż 14. dnia cyklu.

Po prostu później zaszłaś w ciążę, ponieważ miałaś później owulację i wszystko się dobrze skończy. Albo ... okaże się, że dalej ciąża się nie rozwija. Teraz wymagany jest czas na obserwację. Bądź dobrej myśli.