Data ostatniej miesiączki i nieregularne okresy a wyznaczenie terminu porodu

Witam jestem w ciąży i ostatnią miesiączke miałam 13 lutego 2014r. Dodam , że moje miesiączki nigdy nie były regularne wachały sie od ( 28 do 32 dni) jaki jest termin porodu na podstawie tych danych, bardzo bym chciala wiedziec gdyż dwóch lekarzy wskazało mi inny termin, proszę o poradę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli Pani cykle nie były regularne, nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych informacji określić wiarygodną datę porodu. Najbardziej wiarygodna będzie data wskazana podczas badania USG w 11-13 tygodniu ciąży.