Data poczęcia a data porodu

Witam . ostatnie badanie mialam 13.09 po korekcie ginegolog stwierdzil porod na 10.04 . wczesniej termin byl 24.04.2014 miesiaczki mialam nie regularne trwaly zazwyczaj 4-5 dni w polowie lub pod koniec miesiaca kiedy moglo dojsc do zaplodnienia ?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zastosowanie ma tu reguła Naegelego – metoda określenia terminu porodu, licząc czas trwania ciąży od 1. dnia ostatniej miesiączki.
Wzór reguły Naegelego brzmi:
Termin porodu = pierwszy dzień ostatniej miesiączki + 7 dni - 3 miesiące + 1 rok. Stąd też prawdopodobny termin zapłodnienia to 3.07.2013 - 17.07.2013
Średni czas ciąży obliczony tą metodą wynosi ok. 280 dni (40 tygodni). Reguła ta nie sprawdza się przy cyklach nieregularnych.