Data przydatności pokarmów do spożycia

Na opakowaniu pesto znalazlam informacje ze po otwarciu sloiczka nalezy przechowywac produkt w lodowce przez maksymalnie 5 dni. Co sie dzieje z produktem po tych 5 dniach? Podejrzewam ze pesto nie jest juz tak swieze jak na poczatku, ale czy mozna je zjesc 6-7 dnia bez obaw, ze jest zepsute? Czemu producent okresla przydatnosc na akurat 5 dni?

Witam,

Jeśli producent wskazał konkretną liczbę dni, należy się do tego dostosować. Pesto jest produktem tłuszczowym, więc jest podatny na zepsucie. Aby przedłużyć żywotność naszego pesto można na wierzch polać cienka warstwę oliwy - w ten sposób wydłużamy trwałość do tygodnia. * Pesto pochodzące z lad chłodniczych, mające krótki termin przydatności - posiada składniki lepszej jakości.

Pozdrawiam!
www.dietetykmedyczny.com