Data spodziewanej miesiączki

Witam. Mam pytanie czy jeśli owulację miałam w 18 dzień cyklu- byłam monitorowana, ponieważ staram się o dziecko to spodziewaną miesiączkę mogę dostać na 32 dzień cyklu (cykle nieregularne) czyli jutro. A dotychczasowe testy ciążowe były nie wiarygodne? czy test wykonać dopiero jutro najwcześniej? Gdyby miesiączka się nie pojawiła? Pozdrawiam

Elżbieta Rhone

Witam,
zazwyczaj druga faza cyklu, jest dużo bardziej regularna niż pierwsza (tzn. trwa ok 14 dni), więc jak najbardziej może Pani dostać miesiączkę na 32 dzień cyklu. Poleca się wykonywać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki, chociaż są na rynku również takie które wykrywają ciążę wcześniej.