Data zapłodnienia na podstawie wyniku USG i terminu ostatniej miesiączki

Witam, pierwszy dzień ostatniej miesiączki miałam 5.03.11. Ostatnie pół roku miesiączki są regularne co 28-30 dni. Wg USG z 3 czerwca CRL wynosi 60.1 mm, a wiek ciąży szacowany jest na 12+3 dni. W miesiącu lutym robiłam testy owulacyjne, był on pozytywny 18.02.2011. Z reguły odczuwam bóle owulacyjne, w miesiącu marcu odczuwałam taki ból 22.03.11. Jakie jest prawdopodobieństwo, że do zapłodnienia doprowadził stosunek z 10.03.11? Dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!

Państwa pytania o szanse/ryzyko poczęcia dziecka danego dnia niestety są bardzo trudne. Niestety wiedza medyczna nie jest w tych kwestiach wystarczająca. Trudno jest bowiem przewidzieć zachowania organizmu, które zależne są od wielorakich czynników.
Wg długości CRL w dniu badania była Pani w 12 tyg. i 3 dniu ciąży. Proszę jednak pamiętać, że jest to data uśredniona. Przyjmuje się, że odchylenie może dochodzić nawet do 8 dni.
Zakładając jednak, że pomiar jest idealny, a dziecko rozwija się książkowo, to pierwszy dzień ciąży przypada na 8 marca. Proszę bowiem pamiętać, że za pierwszy dzień ciąży medycyna określa nie dzień zapłodnienia, a pierwszy dzień ostatniego cyklu.
Przy obu tych danych (5 i 8 marca) i długości Pani cyklu mało prawdopodobne jest, by do zapłodnienia doprowadził stosunek z 10 marca. Pani dni płodne przypadały ok. 8-19 dnia cyklu, więc najwcześniej rozpoczęłyby się 13 marca. Wyklucza to zapłodnienie nasieniem z 10 marca.
Pozdrawiam