Dawca komórek macierzystych a operacja serca w młodości

Dzień dobry, mam jedno pytanie, mianowicie w dzieciństwie miałem operację na serce (wada serca ASD), teraz jest już wszystko dobrze i czy jest możliowść bym został dawcą komórek macierzystch? (fundacja DKMS) czy jednak ta operacja mnie dyskwalifikuje? Pozdrawiam :)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej przebyty zabieg nie będzie przeciwwskazaniem do zostania dawcą. W razie wątpliwości proszę opisać szczegółowo swój problem oraz wysłać zapytanie na adres medyczne@dkms.pl

Raczej nie ma z powodu tej operacji w przeszłości żadnych przeciwwskazań, żeby być dawcą komórek macierzystych. Proszę w tej sprawie zgłosić się do odpowiedniej instytucji zajmującej się rejestracją dawców.