Dawka magnezu dla 30-letniego mężczyzny

Dzień dobry jestem mężczyzną i mam 30 lat ważę około dziewięćdziesięciu dwóch kilogramów jaką dawka magnezu mogę dziennie maksymalnie przyjmować dziękuję za odpowiedź

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam, górny tolerowany poziom spożycia magnezu UL z suplemetów wg ekspertów UE to 250 mg, według ekspertów z UK 400 mg, norma zalecana dla Pana to 400-420 mg. Długotrwałe przyjmowanie tych ilości nie wpłynie na pogorszenie zdolności funkcjonowania organizmu.

Witam, zalecane spożycie dla mężczyzny do 30 r.ż. wynosi 400mg/dobę, natomiast między 31. a 50. r.ż. 420mg/dobę. Magnez spożyty w ilościach, które występują w naturalnych produktach spożywczych nie wywołuje niepożądanych skutków dla organizmu.

Witam,
Dawka magnezu dla osoby dorosłej powinna wynosić 3-4,5 mg/ kg m.c, przy czym należna masa ciała, to masa ciała zależna od płci, wieku, wzrostu i aktualnej aktywności fizycznej. Wskazuje Pan jedynie swój wiek i obecną masę ciała, dlatego nie jestem w stanie określić czy waga 99 kg jest Pana należną masą ciała.
Według najnowszych norm żywienia jednak zalecane dziennie spożycie magnezu dla 30-letniego mężczyzny wynosi 400mg. Proszę pamiętać, że wiele produktów spożywczych jest bogatych w magnez, a także woda pitna.
Pozdrawiam,
Anna