Dawka promieniowania podczas badania TK

W zeszłym roku miałem wykonywaną tomografię komputerową brzucha. Nie licząc prześwietlenia złamanej ręki w podstawówce było to jedyne podobne badanie. Czy taka pojedyncza dawka promieniowania jest bardzo szkodliwa i może doprowadzić do poważnego napromieniowania i w konsekwencji do śmierci? Poczytałem w internecie o TK i teraz boję się, że mogę zachorować na jakąś z chorób popromiennych.

Witam serdecznie,

Dawki promieniowania jonizującego stosowane obecnie w radiologii są dawkami bezpiecznymi dla zdrowia. Wszystkie badania z użyciem promieniowania rentgenowskiego należy ograniczyć do minimum, dlatego można wykonać tylko i wyłącznie na podstawie skierowania lekarskiego.
Proszę nie słuchać co piszą w internecie ludzie, ponieważ w większości przypadków nie pokrywa się to z rzeczywistością i wiedzą medyczną.

Pozdrawiam.