Dawkowanie antybiotyków po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego

Witam, jestem 10 dni po operacji wycięcia wyrostka (zgorzelinowe zapalenie wyrostka robaczkowego). Wyrostek podobno był już rozpęknięty, po operacji miałem założony dren. Obecnie czuję się dobrze, od 7 dni jestem w domu. Niepokoi mnie tylko kwestia antybiotyku: na wypisie szpitalnym otrzymałem C*** 500 mg dawkowany 3 x na dobę 1 tabletka. Od tygodnia biorę ten lek w takich dawkach, ale niepokoi mnie fakt, że taka dawka jest powyżej maksymalnych wartości opisanych w ulotce, gdzie jest mowa, że maksimum to 500 mg co 12 godzin (a ja biorę 500 mg co 8 godzin). Czy to może być błąd, czy też dopuszczone jest w niektórych sytuacjach stosowanie tak dużych dawek? Pozdrawiam.

Dawkowanie antybiotyku zależy od sytuacji klinicznej. To lekarz decyduje o dawce leku i nie zawsze musi być dawka ulotkowa równoważna dawce klinicznej. W ciężkich zakażeniach zwłaszcza w jamie brzusznej podaje się zazwyczaj większe dawki antybiotyków. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego i używać leki według jego rozpisu.